Naše červená holčička

DIXIE OD POTOKA KAČÁKU

Narozena: 29.2.2012
Matka: Isa z Mandátu
Otec: Hollieseast Silver Saracen
Výška: 64 cm
Váha: 33 kg
DKK: A/A
Chrup: úplný
Skus: nůžkový

Mezinárodní výstavní šampion C.I.E.
Interšampion C.I.B.
Junioršampion Slovenska
Šampion Slovenska
Šampion ČR
Šampion Polska
Šampion Německa
Šampion Maďarska
Grandšampion ČR
Šampion ČMKU
Grandšampion SK
Maďarský výstavní šampion
Slovenský výstavní šampion
Čekatel grandšampiona Maďarska
Vítěz Slovenska 2016 Lučenec
Vítěz Prahy 2016
Druhý výstavně nejůspěšnější VOK v ČR za rok 2015
Nejlepší dorost KCHVOK 2012
BIS 3. místo!!
BIS pracovní pes
Multi., BOB, Multi., BOS, 2x BIG fci VII, 3x BIG 2, BIG 3
Zkoušky vloh I. cena
Podzimní zkoušky I. cena 1. místo titul CACT
Čekatel šampiona práce
Nejůspěšnější  VOK na SK  – Open Slovakia Dog Cup 2015
Třetí  nejůspěšnější VOK v ČR  2016

Nejlepší koupě mého života byla ONA – červená holčička pocházející z chovatelské stanice od Potoka Kačáku, které jsme dali jméno Dixie. Zamilovali jsme si jí od samého začátku a naše nadšení a láska k ní se stále stupňuje. Život bez ní si už nedokážu představit. Je to právoplatný člen naší rodiny a tráví s námi veškerý čas. Je se mnou v práci, jezdí s námi  na dovolenou k moři, na výlety, prostě bereme jí všude tam, kde je to jen možné. A né jen jí, ale i našeho druhého miláčka – Andrewa, kterého jsme si nechali z prvního vrhu právě po Dixie.
Dixie je velmi elegantní fena silnější kostry s Česko-Anglickou krví a výškou 64cm. V únoru 2017 jí bude 5 let. Je to vyvážená fena se správným poměrem výšky a délky, s krásnou samičí hlavou s  typickým okem a výrazem. Výborný krk i vyznačený kohoutek. Pevná hřbetní linie, elegantní hluboký hrudník, výborné úhlení končetin, harmonický pohyb s dobrou délkou kroku a drivem. Dixie je typickým představitelem plemene VOK.
Dixinka má velmi milou a přátelskou povahu, ovšem za plotem je z ní nekompromisní hlídač a svojí rodinu si dokáže ostře ubránit. Do zahrady nepustí nikoho. Je to velká milovnice jídla a doma před ní musíme vše dobře schovávat a zamykat. Umí si sama otevřít dveře a sežere všechno co ji přijde pod nos. Igelitový ani papírový pytlík není překážkou. Do všeho se dostane a mnohdy i ten pytlík sežere.
Miluje vodu a je vášnivou aportérkou. Má skvělý nos, pevné vystavení  a vyniká svou rychlostí v poli. Dixie patří mezi TOP výmarské ohaře ohaře jak u nás v ČR tak i na Slovensku. Jsme moc rádi, že ji máme  a těšíme se na další společné roky strávené s ní a Andrewem.